WAAROM EN VOORBEREIDING Vorig jaar drie maanden Thailand, en nu alwéér vijf maanden naar Zuidoost Azië. Wat bezielt ons eigenlijk? En hoe vinden de kinderen dat? Hier lees je over het hoe en waarom.
THAILAND 1 (PATTAYA/BAN AMPHUR) 1 november tot 8 november 2007 Misschien niet de meest avontuurlijke plek, maar het heeft wel alles wat wij nodig hebben om bij te komen van de lange reis: een groot huis met een zwembad bijna voor ons alleen. En een niet-commercieel strandje waar je onder de kokospalmen geweldig kunt eten.
NOORD VIETNAM 8 november tot 26 november 2007 Vanuit standplaats Hanoi trekken we de bergen in, zijn we te gast bij een Hill tribe -family en overnachten we in een paalwoning. We brengen een paar dagen door op het eilandje Quan Lan in Halong Bay en zullen uiteraard Hanoi zelf leren kennen.
CENTRAAL VIETNAM 26 november tot 12 december 2007 De H is een populaire beginletter voor steden in Vietnam. Hier 'doen' we: Hué en Hoi An. Dan hebben we vier van de vijf H's binnen. In Hué varen we in een drakenboot over de Mekong, en beklimmen de meiden eeuwenoude trappen in de citadel. Hoi An is de plek waar we sieraden, kleding en schoenen laten maken.
ZUID VIETNAM 12 december tot 4 januari 2008 Nha Trang is veel leuker dan verwacht. In Mui Né zijn vooral de Red Sanddunes en het doorwaadbare riviertje hoogtepunten voor de meiden. Hierna reizen we door naar Ho Chi Minh City (de vijfde H) en vliegen na drie nachten door naar het heerlijke tropische eilandje Phu Quoc. Hier vieren we kerst en oud & nieuw onder de palmbomen.
TERUG DOOR VIETNAM 4 januari 2007 tot 16 januari 2008 Vanuit (opnieuw) Saigon maken we trips naar de Mekong Delta, de Cu Chi Tunnels en de kleurrijke Cao Dai-kerk. Daarna gaan we weer even terug naar het midden van het land om in Hoi An onze bestellingen op te halen en te versturen naar Nederland. Dan in één ruk door naar Hanoi waar we het vliegtuig naar Vientiane, Laos pakken.
LAOS 16 januari tot 8 februari 2008 We hadden onze bedenkingen over Laos: het lag niet echt in de route én het is malariagebied. Maar we waren wel erg nieuwsgierig naar het 'Thailand van 20 jaar geleden'. Ons compromis: we gaan er 'snel' doorheen. Leren we door Vientiane, Vang Vieng en Luang Prabang in minder dan vier weken Laos echt kennen?
THAILAND II 8 februari tot 25 februari 2008 Na drie maanden Vietnam en Laos is het hoog tijd om even bij te komen in Thailand. We relaxen in 'ons' luxe huis in Pattaya, vandaar bussen we naar Koh Chang, waar Jente vorig jaar zoveel plezier met haar vriendje Safe had en we brengen nog een paar dagen door op Koh Mak, een waar bounty-eilandje. Maar ook dit paradijsje heeft een keerzijde...
CAMBODJA 25 februari tot 17 maart 2008. Door de verlenging van onze reis hebben we ook nog tijd om naar Cambodja te gaan. Meest voor de hand liggend: een bezoekje aan Phnom Phen, de hoofdstad, Ankor Wat, het beroemde tempelcomplex en Sihanoukville, de badplaats van Cambodja. Het ligt het allemaal nog niet vast en dat vinden wij ook wel weer heel prettig.
WEER THUIS vanaf 2 april 2008 Na vijf maanden onderweg te zijn geweest, moet het wel raar zijn om weer ´gewoon` thuis te zijn. Kan Jente na zoveel maanden vrijheid wel wennen aan school? En hoe vindt Imme het om haar vriendjes op het kinderdagverblijf weer te zien? En ja, hoe vinden wij het eigenlijk om 's morgens de wekker weer te moeten zetten?
> Terug naar boven